27 Temmuz 2010 Salı

N'olur Git !

.


Evet, Felipe Massa'ya ilk zamanlarından beri sempati duyarım. Evet, Fernando Alonso'yu hiçbir zaman sevemedim, hatta ona karşı hissettiğim duyguya nefret bile denebilir. Fakat bunun bu yazıyı kaleme almamla en küçük bir ilgisi bile yok.

Ben ki, ilkgençliğimde sıkı bir Schumacher ve Ferrari hayranı olmama rağmen Barichello'ya verilen malum takım emri ve uygulanan muameleden dolayı Schumacher'i desteklemekten soğudum ve Ferrari yönetimini de hiçbir zaman affedemedim.

Ben ki BMW Sauber'de test pilotu olduğu dönemden beri sıkı bir Sebastian Vettel takipçisi olmama, Sebastian Vettel'in şampiyon olacağı günü iple çekmeme rağmen geçtiğimiz haftalarda RedBull'un Mark Webber'e yaptığı muameleyi asla kabul edemedim ve o hafta sonu damalı bayrağa kadar Webber'i destekledim.

Ve bu hafta, kırmızılar Massa'ya verdikleri emirle bir kere daha pilotlarına eşit davranmadıklarını gösterdiler. Fernando Alonso geldiği günden beri zaten soğuk yaklaştığım Scuderia Ferrari F1 takımı artık benim için tamamen bitmiştir. İsteyen arkadaşlara da orijinal Ferrari tişört ve şapkamı uygun bir fiyata bırakabilirim.

Son bir sözüm de Felipe Massa'ya;
Hadi Michael Schumacher gibi bir efsanenin yanında 2. pilot olmak belki kabul edilebilir. Ama sonra Raikkonen, son olarak da Fernando Alonso... Duruma bakılırsa kırmızıların hiçbir zaman seni birinci pilot olarak kabul etmeye niyetleri yok. Bir Massasever olarak rica ediyorum, Ferrari'nin seni daha fazla harcamasına izin verme, 1. pilot olarak mücadele edebileceğin bir takıma git. Ben seni bir daha podyumdan üzgün ayrılırken görmek istemiyorum. Yalvarıyorum git, git ki Ferrari'yi sevmek için tek bir sebebimiz bile kalmasın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder