19 Şubat 2012 Pazar

Mor Forma Ağıdı        Sizi bilmem ama ben Galatasaray’ın mor formasını sevmiştim. Belki de formayı değil de formanın çıktığı seneki Galatasaray’ı, o Galatasarayla ilgili gelecek hayallerimizi ve o sene Galatasaray adının olduğu yerde her zamanki gibi – ama her zamankinden daha parlak- duran umudu sevmiştim. Rijkaard’ı sevmiştim, Neeskens’i  sevmiştim, Keita’nın golden sonraki taklalı sevincini sevmiştim. Ve o sene geleceğe dair kurduğumuz hayalleri sevmiştim en çok da. Evet  hayallerimiz bugünlük değildi, uzun vadeliydi, kendimizi buna şartlamış, kısa vadeli başarısızlıkları kabullenmiştik en başından, ama yine de hayal etmeden duramıyorduk, duramıyordum.  Şampiyon olmasak da sevecektik, şampiyon olmasak da seveceğiz, şampiyon olmadı ve seviyoruz; ama ya şampiyon olsaydık? Ya o sene kupa Sami Yen’e gelseydi? Şimdi saçma geliyor ama bir düşünün: Hayatında son defa bayram yeri gibi süslenmiş şampiyonluk kutlayan ama o sırada bunun farkında olmayan bir stad, deliler gibi eğlenen binlerce taraftar, o sene böyle bir beklentisi olmadığı için herkesten çok sevinerek muhtemelen büyülenmiş gibi tribünleri izleyen Rijkaard ile ekibi, sahanın bir tarafından bir tarafına deli gibi koşturan futbolcular – tabi ki mor forma ile – ve fonda çalan bir şarkı, şüphesiz ki START WEARING PURPLE !

-                    -    “So why don’t you start wearing purple?”

        “Ve mor forma o tarihten itibaren Galatasaray’ın efsane formalarından biri haline gelir.”

      Tabi hikayenin bu bölümü maalesef böyle bitmedi.  Hikayenin sonu mu? O da hepinizin bildiği gibi birkaç ay sonra soğuk bir ekim gecesi  yine Ali Sami Yen çimlerinde yazıldı. Başrolde futbolundan çok sümükleriyle anılan provakatör bir ajan vardı.

      Peki şimdi yeni hikayelerin peşine düşmüş ve her şey çok iyi giderken bu nereden aklıma geldi ve gece gece böyle acayip bir şey yazdırdı bana?

      Hepsi iTunes shuffle tuşu ile Gogol Bordello’nun ortak bir oyunu olsa gerek.7 yorum:

kurupilav dedi ki...

Futbol romantikliğimden tiksiniyorum bazen.

sakat dedi ki...

http://www.youtube.com/watch?v=xnOX9SpTRp8
Nilüfer'e acil şifalar diliyorum.

kurupilav dedi ki...

Sakat müthişsin kardeşim.

alperen dedi ki...

futbol konusunda fazla romantiğim.her sene iç saha forması klasik model olmalı.ikinci forma da gene takımın renklernden biri veya beyaz siyah falan sade bi forma olmalı.3 ve 4. forma OLMAMALI AMK.işin sadece salakları sikmek için ticari kısmı o formalar.onu alıp taraftarım diye giyenin anasını skym.

alperen dedi ki...

gs'nin ilk forma klasik parçalı 2. forma beyaz olmalı (uefa finali hatrına).skym bu konuda çok dertlym.

bay depresyon dedi ki...

mor forma çok güzeldi.

kurupilav dedi ki...

Hayatım boyunca parçalı dışında forma almadım ve almam. Ama mor formaya sempatim vardı. 3-5 yılda bir öyle ilginç formalar yapmak ilgi çekici olabilir. Ama 3-5 yılda bir.

Yorum Gönder